Odos struktūra

Oda mus apsaugo nuo išorinio pasaulio dirgiklių, palaiko mūsų kūno temperatūrą, gamina vitaminą D bei yra svarbi bendravimo su artimaisiais dalis. Taip pat ji yra jautri, todėl privalome ja atidžiai rūpintis, kad išliktų sveika.

Odos struktūra

Oda yra didžausias žmogaus organas, sudarytas iš trijų sluoksnių:

  • Epidermis yra viršutinis odos sluoksnis, atliekantis barjero funkciją. Jis apsaugo organizmą nuo išorinių dirgiklių, pvz., žemos temperatūros, UV spindulių, infekcijų sukėlėjų ir kt.
  • Derma – tai vidurinysis odos sluoksnis, kuriame yra kraujagyslės, maitinančios išorinį odos sluoksnį. Dermos sluoksnyje taip pat yra plaukų folikulai, prakaito liaukos ir nervų galūnėlės.
  • Hipoderma – tai giliausias ir tankiausias odos sluoksnis, kurį sudaro riebalinės ląstelės. Šios ląstelės kaupia energijos atsargas, kad galėtų vykdyti termoreguliaciją (temperatūros reguliavimą kūne).

Odos vaidmuo

Mūsų oda yra didžiausias organizmo organas, atliekantis daugybę funkcijų. Pagrindinė funkcija yra apsaugoti nuo išorinių dirgiklių: trinties, cheminių medžiagų, infekcijų sukelėjų, žalingų UV spindulių. Be to, oda yra ir jutiminis organas, kuriuo per nervų galūnėles gauname daug informacijos apie mus supančią aplinką: šilumos ir šalčio, skausmo pojūčiai, mylimų žmonių prisilietimai.

Dar viena svarbi odos funkcija – tai organizmo termoreguliacija. Mūsų odoje yra apie 2-5 milijonus prakaito liaukų. Karšto klimato šalyse galime išprakaituoti iki 10 ar daugiau litrų prakaito per dieną, kad organizmas būtų atvėsintas. Prakaito gamyba ir kraujo pritekėjimas į odą sumažėja esant šaltam klimatui, kad šiluma būtų sulaikyta giliau esančiuose organuose.

Kosmetikos priemonės – Bepanthol® Baby tepalas ir Bepanthen SensiControl® drėkinamasis kremas ir prausimosi gelis.

Medicinos prietaisai – Bepanthen® Anti-Exem kremas ir Bepanthen® Eye akių lašai. Prašome įdėmiai perskaitykite pakuotės lapelį. 

Nereceptiniai vaistiniai preparatai – Bepanthen® tepalas, Bepanthen® kremas ir Bepanthen® Plus kremas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis”. 

Reklamos teksto parengimo data: 2022 m. liepos mėn. CH-20221117-41  

© 2022 UAB Bayer, Sporto g. 18, LT-09238 Vilnius, Lietuva, Tel: +370 5 2336868, Fax: +370 2336833