Sužinokite apie sauskelnių bėrimą

Nėra nieko svarbiau už Jūsų mažuosius, todėl jau daugiau kaip 50 metų rūpinamės jų švelnia odele.

Kūdikių odelė yra plonesnė ir švelnesnė bei žymiai jautresnė negu suaugusiųjų oda. Be to, jos pH yra aukštesnis, todėl į dirgiklius ji reguoja žymiai jautriau. Sauskelnių bėrimas pasireiškia dažnai, bet tinkamai prižiūrint odelę yra lengvai kontroliuojamas. Jei Jūsų kūdikiui pasireiškė sauskelnių bėrimas, nenusiminkite, tai pasitaiko visiems.

Bepanthol® Baby tepalo sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų, konservantų ar dažiklių, kad švelni Jūsų kūdikio odelė būtų apsaugota.

Kas yra sauskelnių bėrimas?

Sauskelnių bėrimas gali atsirasti bet kuriuo sauskelnių dėvėjimo metu. Dažniausiai pasireiškia šie simptomai – odos paraudimas, patinimas ar pažeidimas kūdikio užpakaliuko, genitalijų ar šlaunų srityje. Palietus pažeistą odos vietą galima pajusti karštį.

Sauskelnių bėrimo rizika keičiasi augant kūdikiui. Pirmaisias gyvenimo metais sauskelnių bėrimas yra dažnas reiškinys, nes kūdikio išmatos yra gana skystos, odelė plonesnė bei pralaidesnė, o pH lygis yra aukštesnis.

Koks sauskelnių bėrimo poveikis kūdikiui?

Jūsų kūdikis gali būti neramus, verkti jį maudant ar liečiant bei dažnai prabusti miego metu.

Kas sukelia sauskelnių bėrimą?

Pagrindinės sauskelnių bėrimo priežastys yra nuolatinis kūdikio odelės sąlytis su sauskelnių turiniu bei trintis. Jautri kūdikio odelė, nuolat kontaktuodama su šlapimu ir natūraliai išmatose esančiais fermetais, tampa pažeidžiama.

Padėtį gali pabloginti tampriai užmautos sauskelnės, kuriose yra stabdoma oro cirkuliacija ir sukeliama trintis. Tokiu būdu yra pažeidžiamas natūralus apsauginis odos lipidų sluoksnis. Jei pažeista kūdikio odelė nėra gydoma, gali išsivystyti grybelinė infekcija (pvz. candida albicans). Be to, odą taip pat gali dirginti kai kurios kūdikių odos priežiūros priemonės ir drėgnos servetėlės.

Tikėtina, kad sauskelnių bėrimas gali atsirasti, jei Jūsų kūdikis:

  • gimė neišnešiotas,
  • serga,
  • vartoja antibiotikus,
  • viduriuoja,
  • yra atpratinamas nuo maitinimo krūtimi,
  • linkęs į egzemą.

Negydomas sauskelnių bėrimas gali išplisti, todėl rekomeduojama pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu. Jei oda yra pažeista ir šlapiuojanti ar Jūsų kūdikis karščiuoja, padidėja infekcijos atsiradimo tikimybė. Atminkite, kad sauskelnių bėrimas yra dažnas reiškinys, kuris tinkamai prižiūrint odą yra lengvai kontroliuojamas, o Bepanthol Baby® tepalas Jums pagelbės tai padaryti.

Susiję produktai

Bepanthol® Baby tepalas

Bepanthol® Baby tepalas

Bepanthol® Baby sauskelnių srities ir sausos kūdikio odelės priežiūrai..

Daugiau informacijos

Kosmetikos priemonės – Bepanthol® Baby tepalas ir Bepanthen® SensiControl drėkinamasis kremas ir prausimosi gelis.

Medicinos prietaisai – Bepanthen® Anti-Exem kremas ir Bepanthen® Eye akių lašai. Prašome įdėmiai perskaitykite pakuotės lapelį. 

Nereceptiniai vaistiniai preparatai – Bepanthen® tepalas, Bepanthen® kremas ir Bepanthen® Plus kremas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis”. 

Reklamos teksto parengimo data: 2022 m. liepos mėn. CH-20221117-41  

© 2022 UAB Bayer, Sporto g. 18, LT-09238 Vilnius, Lietuva, Tel: +370 5 2336868, Fax: +370 2336833