Nedideli odos nudegimai

Kaip išvengti odos nudegimo saulėje?

Daugumai žmonių patinka būti lauke šviečiant saulei, tačiau svarbu žinoti, kad ultravioletiniai saulės spinduliai gali sukelti ir odos nudegimus. Jei Jūsų kūnas yra pernelyg ilgai veikiamas saulės spindulių, gali pasireikšti uždegimas ir diskomforto jausmas. Todėl rekomenduojama pasirinkti Jūsų odos tipui tinkamą deginimosi trukmę.

Šie patarimai padės išvengti nudegimų saulėje:

  • Venkite tiesioginių saulės spindulių, kai saulė yra aktyviausia, t.y. 11.00–15.00 val.
  • Būtinai dėvėkite galvos apdangalus, akinius nuo saulės ir drabužius, kurie apsaugos kūną nuo tiesioginių saulės spindulių.
  • Vartokite kremus, kurių apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) yra aukštas.

Vaikų nudegimai saulėje

Vaikų oda jautresnė nei suaugusiųjų, todėl imlesnė ir saulės poveikiui. Štai keletas patarimų, kaip išvengti vaikų nudegimų saulėje:

  • Vaikai turėtų nešioti galvos apdangalus, dėvėti ultravioletinius spindulius (UV) nepraleidžiančius drabužius ir akinius, kurie 100 proc. apsaugotų jų akis nuo UV spindulių.
  • Veidą, pečius, nugarą ir kojas reikėtų tepti kremu nuo saulės, kurio apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) aukštas.
  • Vaikas turėtų gerti daug vandens, kad organizme būtų išlaikytas pakankamas skysčių balansas.
  • Kūno vietas, kurias tiesiogiai veikia saulės spinduliai, rekomenduojama tepti kremu nuo saulės, kurio apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) yra ne mažesnis kaip 50.

Odos nudegimų saulėje simptomai

Nudegimai saulėje gali būti ir lengvi, ir labai sunkūs. Nedidelių odos nudegimų simptomai: paraudimas, diskomforto pojūtis ir odos lupimasis. Sunkesnio nudegimo saulėje simptomai gali pasireikšti odos patinimu ir išopėjimu. Svarbu laiku pastebėti nudegimo simptomus ir imtis veiksmų, siekiant nudegimų išvengti.

Nedidelių odos nudegimų gydymas

Pirmoji pagalba veiksmingesnė, jei ji suteikiama nedelsiant. Jei Jūs ar Jūsų šeimos narys nudegė odą saulėje, nudegusią vietą reikėtų pakišti po vėsiu tekančiu vandeniu ir laikyti ne mažiau kaip penkias minutes. Odos vėsinimas padės sumažinti ląstelių pažeidimą. Vėliau nudegusią odą galima nuraminti kremu, kuris skatina gijimą.

Nedidelių odos nudegimų gydymas Bepanthen® kremu

Bepanthen® kremas gerina nedidelių odos nudegimų gijimą.

Susiję produktai

Bepanthen® kremas

Bepanthen® kremas

Paviršiniams nedideliems odos nudegimams

Bepanthen® kremo pakuotės
lapelis

Daugiau informacijos

Kosmetikos priemonės – Bepanthol® Baby tepalas ir Bepanthen SensiControl® drėkinamasis kremas ir prausimosi gelis.

Medicinos prietaisai – Bepanthen® Anti-Exem kremas ir Bepanthen® Eye akių lašai. Prašome įdėmiai perskaitykite pakuotės lapelį. 

Nereceptiniai vaistiniai preparatai – Bepanthen® tepalas, Bepanthen® kremas ir Bepanthen® Plus kremas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis”. 

Reklamos teksto parengimo data: 2022 m. liepos mėn. CH-20221117-41  

© 2022 UAB Bayer, Sporto g. 18, LT-09238 Vilnius, Lietuva, Tel: +370 5 2336868, Fax: +370 2336833