Kas gali sukelti veido odos niežėjimą?

Veido odos reakcijas, niežėjimą, paraudimus ar bėrimus gali sukelti įvairios priežastys. Tai gali būti lėtinės ligos (egzema, spuogai (aknė) ar rožinė ir kt.), alerginės reakcijos arba jautrumas tam tikroms medžiagoms, pavyzdžiui, skalbimo milteliams, sintetiniams ar šiurkštiems audiniams. Veido odos reakcijos taip pat gali atsirasti dėl aplinkos veiksnių poveikio, pavyzdžiui ilgo buvimo saulėje, aplinkos temperatūros ar drėgmės pokyčių ar oro kondicionavimo. Net stresas gali paveikti jūsų odą – spustelėkite čia, kad sužinotumėte daugiau apie egzemą.

Jautri oda apskritai tampa vis dažnesnė suaugusiųjų problema. Laimei, yra sukurta daug produktų, skirtų jautrios odos priežiūrai.
Norint sužinoti veido odos niežėjimo priežastį, rekmenduojama apsilankyti pas sveikatos priežiūros specialistą. Gydytojas jums padės išsiaiškinti priežastis ir skirs gydymą.

Žemiau rasite išvardintus dažniausius veiksnius, kurie gali prisidėti prie odos sudirginimo ir niežėjimo atsiradimo bei priemones, kurių galite imtis, kad ši būklė palengvėtų.

Alergijos

Nemažai maisto produktų gali sukelti alerginę reakciją. Dažniausiai alergines reakcijas sukelia šie maisto produktai: pienas, kiaušiniai, žemės ir kt. rūšių riešutai, įvairios žuvys, vėžiagyviai ar jūros gėrybės.
Kitos alerginės reakcijos dažniausiai būna sukeliamos namų dulkių ar žiedadulkių. Žiedadulkių sukeliama alergija dar vadinama šienlige ar alerginiu rinitu.
Jeigu manote, kad jus kankina alerginė reakcija, rekomenduojama apsilankyti pas sveikatos priežiūros specialistą, kuris padėtų nustatyti tikslią alergijos priežastį ir paskirtų gydymą.

Kiti aplinkos veiksniai

Veido oda yra nuolat veikiama įvairių aplinkos veiksnių, todėl dažnai niežėjimas ir sudirginimas pirmiausia ir pasireiškia ant veido odos.
Aplinkos veiksniai, galintys sukelti odos reakcijas, yra ekstremalios temperatūros arba ypač ilgas buvimas saulėje, galintis sukelti bėrimą, vadinamą prakaitine (miliaria rubra). Visada naudokite apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF yra 30 ar daugiau ir venkite saulės karščiausiu paros metu.

Reakcija į kosmetikos gaminius

Odos reakcijas į kosmetikos gaminius sukelia naudojamos odos, plaukų, nagų ir akių kosmetikos priemonės. Šios reakcijos gali svyruoti nuo paprasto sudirginimo iki alerginės reakcijos. Dažniausiai tokios reakcijos pasireiškia veido odos srityje. Prieš pradedant naudoti naują kosmetikos gaminį, rekomenduojama atlikti alerginį odos testą. Jeigu naudojant kosmetikos gaminius pastebėjote odos reakcijas, produkto naudojimą turėtumėte nutraukti.

Kaip sumažinti odos niežėjimą ir sudirginimą?

Kaip ir gydant egzemą ar kitas odos ligas, sukeliančias odos niežėjimą ir sudirginimą, rekomenduojama laikytis šių patarimų:

  • Pasistenkite nekasyti pažeistos odos vietos, nes tai gali pabloginti būklę bei sukelti uždegimą ar infekciją.
  • Naudokite vėsius, drėgnus kompresus. Jeigu oda sausa, nuėmus kompresą pasitepkite drėkinamuoju kremu.
  • Naudokite odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų ir konservantų.
  • Kūno prausimui bei drabužių skalbimui naudokite tik švelnias priemones.
  • Prauskitės po šiltu, bet ne karštu vandeniu (vandens temperatūra turi būti ne didesnė kaip 36°C).

Susiję produktai

Bepanthen Anti-Exem kremo pakuotė 50g

Bepanthen® Anti-Exem kremas

Kasdienė sausos ir į atopinę egzemą linkusios odos priežiūra.

Bepanthen® Anti-Exem kremo pakuotės lapelis

Daugiau informacijos

Kosmetikos priemonės – Bepanthol® Baby tepalas ir Bepanthen SensiControl® drėkinamasis kremas ir prausimosi gelis.

Medicinos prietaisai – Bepanthen® Anti-Exem kremas ir Bepanthen® Eye akių lašai. Prašome įdėmiai perskaitykite pakuotės lapelį. 

Nereceptiniai vaistiniai preparatai – Bepanthen® tepalas, Bepanthen® kremas ir Bepanthen® Plus kremas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis”. 

Reklamos teksto parengimo data: 2022 m. liepos mėn. CH-20221117-41

© 2022 UAB Bayer, Sporto g. 18, LT-09238 Vilnius, Lietuva, Tel: +370 5 2336868, Fax: +370 2336833