Kūdikis ant lovos

Sužinokite apie sauskelnių bėrimą

Nėra nieko svarbiau už Jūsų mažuosius, todėl jau daugiau nei 50 metų rūpinamės jų švelnia odele.

Kūdikių odelė yra plonesnė ir švelnesnė bei žymiai jautresnė palyginti su suaugusiųjų. Be to, jos pH yra aukštesnis, todėl į dirgiklius reaguoja žymiai jautriau. Sauskelnių bėrimas pasireiškia dažnai, bet tinkamai prižiūrint odą yra lengvai kontroliuojamas. Jei Jūsų kūdikiui pasireiškė sauskelnių bėrimas, nenusiminkite, tai pasitaiko daugeliui.

Bepanthen® tepalo sudėtyje nėra konservantų, kvapiklių ir dažiklių, kad švelni Jūsų kūdikio odelė būtų apsaugota.

Kas yra sauskelnių bėrimas?

Sauskelnių bėrimas gali atsirasti bet kuriuo sauskelnių dėvėjimo metu. Dažniausiai pasireiškia šie simptomai – odos paraudimas, patinimas ar pažeidimas kūdikio užpakaliuko, genitalijų ar šlaunų srityje. Palietus pažeistą odos vietą galima pajusti karštį.

Koks sauskelnių bėrimo poveikis kūdikiui?

Jūsų kūdikis gali būti neramus, verkti jį maudant ar liečiant bei dažnai pabusti miego metu.

Kas sukelia sauskelnių bėrimą?

Verkiantis kūdikis sauskelnių keitimo metu

Pagrindinės sauskelnių bėrimo priežastys yra kūdikio odos sąlytis su sauskelnių turiniu ir trintis. Jautri kūdikio odelė, kontaktuodama su šlapimu, išmatų fermentais ir dirgikliais tampa pažeidžiama.

Padėtį gali pabloginti tampriai užmautos sauskelnės, kurios gali sustabdyti oro cirkuliaciją bei trinti ir taip pažeisti apsauginį odos lipidų sluoksnį. Jei pažeista kūdikio odelė nėra gydoma, gali išsivystyti grybelinė infekcija (pvz. candida albicans). Be to, odą taip pat gali dirginti kai kurios kūdikių odos priežiūros priemonės ir drėgnos servetėlės.

Tikėtina, kad sauskelnių bėrimas atsiras, jei Jūsų kūdikis:

  • Gimė neišnešiotas
  • Serga
  • Po vakcinacijos
  • Vartoja antibiotikus
  • Viduriuoja
  • Nujunkomas
  • Linkęs į egzemą

Kada derėtų kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą?

Mama keičia sauskelnes

Negydomas sauskelnių bėrimas gali išplisti, todėl rekomenduojama pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu. Jei oda yra pažeista ir šlapiuojanti ar Jūsų kūdikis karščiuoja, padidėja infekcijos atsiradimo tikimybė. Atminkite, kad sauskelnių bėrimas yra dažnas reiškinys, kuris tinkamai prižiūrint odą yra lengvai kontroliuojamas, o Bepanthen® tepalas Jums pagelbės tai padaryti.

Medicinos prietaisai – Bepanthen® Anti-Exem kremas ir Bepanthen® Eye akių lašai. Prašome įdėmiai perskaitykite pakuotės lapelį.

 

Nereceptiniai vaistiniai preparatai – Bepanthen® tepalas, Bepathen® kremas ir Bepanthen® Plus kremas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Reklamos teksto parengimo data: 2019 m. liepos mėn. L.LT.MKT.07.2019.1708

Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis“.

 

© 2019 UAB Bayer, Sporto g. 18, LT-09238 Vilnius, Lietuva, Tel:+370 5 2336868, Fax:+370 2336833