Senelis, tėtis ir vaikas paplūdimyje

Nudegimai saulėje ir nedideli nudegimai

Kaip išvengti nudegimo saulėje?

Daugumai žmonių patinka degintis saulėje, tačiau svarbu žinoti, kad ultravioletiniai spinduliai gali sukelti ir odos nudegimus. Jei Jūsų kūnas yra pernelyg ilgai veikiamas saulės spindulių, gali pasireikšti uždegimas ir diskomforto jausmas. Todėl rekomenduojama pasirinkti Jūsų odos tipui tinkamą deginimosi trukmę. Šie patarimai padės išvengti nudegimų saulėje:

  • stenkitės nebūti saulėje 11.00–15.00 val., kai saulė yra aktyviausia;
  • nešiokite galvos apdangalus, akinius nuo saulės ir drabužius, kurie apsaugos kūną nuo tiesioginių saulės spindulių;
  • vartokite kremus, kurių apsaugos nuo saulės faktorius yra aukštas.

Vaikų nudegimai saulėje

Tėtis tepa kremą ant sūnaus odos

Vaikų oda jautresnė nei suaugusiųjų, todėl imlesnė ir saulės poveikiui. Štai keletas patarimų, kaip išvengti vaikų nudegimų saulėje:

  • vaikai turėtų nešioti galvos apdangalus, dėvėti ultravioletinius spindulius (UV) nepraleidžiančius drabužius ir akinius, kurie 100 proc.apsaugotų jų akis nuo UV spindulių;
  • kad organizme būtų išlaikytas pakankamas skysčių balansas, vaikas turėtų gerti daug vandens;
  • kūno vietas, kurias tiesiogiai veikia saulės spinduliai, rekomenduojama tepti kremu nuo saulės, kurio SPF 50.

Nudegimų saulėje simptomai

Nudegimai saulėje gali būti ir lengvi, ir labai sunkūs. Nudegimų simptomai – tai paraudimas, diskomforto pojūtis ir odos lupimasis, sunkesni nudegimo saulėje simptomai gali pasireikšti odos patinimu ir išopėjimu. Taigi svarbu laiku pastebėti simptomus ir imtis atitinkamų veiksmų.

Nedidelių nudegimų gydymas

Nedidelis nudegimas ant piršto

Pirmoji pagalba veiksmingesnė, jei ji suteikta nedelsiant. Jei tik įmanoma, rekomenduojama nudegusią vietą pakišti po šaltu vandeniu ir laikyti ne trumpiau kaip penkias minutes. Odos vėsinimas padės sumažinti ląstelių pažeidimą. Vėliau nudegusią odą galima patepti kremu, kuris skatina gijimą.

Nudegimų ir saulės nudegimų gydymas Bepanthen® kremu

Bepanthen® kremas skatina gijimą ir padeda odai atsinaujinti patyrus saulės ar nedidelį (lengvo laipsnio) nudegimą. Kremą galima vartoti iš karto po ūminės fazės (praėjus 2–3 dienoms po nudegimo), kai jau galima prisiliesti prie odos nesukeliant diskomforto.

Medicinos prietaisai – Bepanthen® Anti-Exem kremas ir Bepanthen® Eye akių lašai. Prašome įdėmiai perskaitykite pakuotės lapelį.

 

Nereceptiniai vaistiniai preparatai – Bepanthen® tepalas, Bepathen® kremas ir Bepanthen® Plus kremas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Reklamos teksto parengimo data: 2019 m. liepos mėn. L.LT.MKT.07.2019.1708

Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „ Susisiekite su mumis“.

 

© 2019 UAB Bayer, Sporto g. 18, LT-09238 Vilnius, Lietuva, Tel:+370 5 2336868, Fax:+370 2336833